BIESZCZADY SIMP 2021 – ZAPROSZENIE

Czas na wznowienie działania KM SIMP !!!

                      Z  A  P  R  O  S  Z  E  N I  E

 

Z przyjemnością mam zaszczyt wystosować zaproszenie do wszystkich górali członków SIMP i ZZIT oraz sympatyków na wycieczkę techniczno-turystyczną w rejon Bieszczad pod nazwą własną

      „BIESZCZADY SIMP 2021”

 

Termin wycieczki :   05.09.2021 do 11.09.2021

Liczebność grupy : wg planu i kosztów wyceny  – ok. 20 uczestników

Cena kalkulacyjna od osoby : 1 200,00 PLN

W/w kwota obejmuje:

zakwaterowanie w 2 – osobowych pokojach pensjonatu Amelia w Solinie (6 noclegów) – wyżywienie : śniadania (x6), obiadokolacje (x6) – opieka licencjonowanego przewodnika – 5 dni – przewodnik w Skansenie w Sanoku – realizacja całości planu wycieczki, rezerwacje wszystkich atrakcji wymienionych w programie – opłaty peronowe na stacji Bieszczadzkiej kolejki Leśnej – składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – opłaty parkingowe – Koszty organizacyjne biura podróży, logistyka i koordynacja imprezy – Ubezpieczenie NNW każdego uczestnika wycieczki w dniach 5-11 września 2021 r.

Dodatkowy koszty: 130,00 PLN/na osobę – dla  chętnych

Opłaty biletów na imprezy wg potrzeb.

Opcje dodatkowe na wieczór:

– Biesiada regionalna………………….od 60 zł/osoba – Degustacja win węgierskich ……….. 35 zł/osoba – DJ (muzyka elektroniczna – 4h)… 600/zł grupa – Muzyka na żywo (3h)………………….500 zł/grupa – Karaoke z dużym ekranem (3h) …450 zł/grupa – Ognisko/grill …………………………… od 25 zł/osoba

Opcje dodatkowe w trakcie wycieczki:

– Słuchawki Tour-Guide …………..4 zł/dzień/osoba – Obiad w trakcie dnia…………………od 30 zł/osoba – Degustacja w Destylarni Okowity…39 zł/osoba – Degustacja w Browarze Ursa ………..45 zł/osoba – Spływ pontonowy Sanem ……………..39 zł/osoba – Napad zbójnicki …………………………. 700 zł/grupa

Powyższe atrakcje do wyboru ( i opłaty) przez uczestników wg zgłoszeń w trakcie trwania wycieczki.

Dodatkowe koszt związane są transportem autokarem wg programu – ryczałt 5 400,00 PLN. Cenę należy podzielić przez ilość zgłoszonych uczestników.

 

 

Program wg opisu jn.:

Dzień 1 (o5.09.2021)

  • Podróż pociągiem ze Szczecina do Rzeszowa. · Podstawienie busa na dworzec kolejowy i podróż w Bieszczady. · Spotkanie z przewodnikiem. · Przejazd przez Lesko – Dawny Galicyjski Sztetl (przejazd obok Zamku Kmitów, pięknej Synagogi, starego Ratusza i dawnego Parku Dworskiego). · Polańczyk bieszczadzkie uzdrowisko –spacer na punkt widokowy na wzgórzu Kiczerka z piękną panoramą na meandry Jeziora Solińskiego. · Godzinny rejs statkiem po Zalewie Solińskim przy dźwiękach „zielonych wzgórz nad Soliną”. · Zapora wodna w Solinie – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej. Jezioro Solińskie powstałe w wyniku wybudowania tamy jest największym sztucznym zbiornikiem w Polsce o pojemności niemal pół miliona metrów sześciennych wody. · Czas wolny na zakup pamiątek na tzw. bieszczadzkich krupówkach czyli najdłuższej ulicy z pamiątkami w Bieszczadach. · MYCZKOWCE Park Miniatur – park miniatur ok 140 cerkiewek drewnianych z terenu Karpat polskich, słowackich i ukraińskich, ogród biblijny i mini Zoo. · Słodki Domek w Lesku. Przerwa na kawę w najlepszej cukierni w Bieszczadach (we własnym zakresie). · Przejazd do obiektu noclegowego i zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (06.09.2021)

  • Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. · Punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie i Grupę Tarnicy. · Cerkiew w Smolniku nad Sanem z 1791 roku – zapisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2013 roku! Jedna z najbardziej archaicznych budowli na bojkowszczyźnie, w całości drewniana , nie była przebudowywana od początku jej istnienia. · Zagroda Żubrów w Mucznem – spotkanie z imperatorem bieszczadzkiej puszczy. W aklimatyzacyjnej zagrodzie żubrów przebywa kilka osobników, które potem zostaną wypuszczone na wolność. · Plenerowa wystawa wypału węgla drzewnego – poznamy historię i etapy wypału węgla drzewnego, który ma długą tradycję w Bieszczadach · Bieszczadzki Park Narodowy – Wycieczka górska jedną z wybranych tras: na Połoninę Caryńską. Dla grup seniorów polecamy: przejścia po płaskim terenie np. do cerkwi w Łopience lub Bacówki Pod Małą Rawką. · Wizyta w bacówce z bieszczadzkimi serami – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz” – możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin. · Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (07.09.2021)

  • Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. · Przejazd do Majdanu k. Cisnej – głównej stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. · Przejażdżka Bieszczadzką Ciuchcią na trasie Majdan – Przysłup – Majdan lub Majdan – Balnica – Majdan. Zobaczycie klimatyczny, zabytkowy już budynek stacji kolejowej, małe, przesympatyczne wagoniki, a przede wszystkim czeka Was przejazd lasem poprzez miejsca wyglądające jakby znajdowały się na końcu świata, gdzie jedynym znakiem bliskości cywilizacji są tory, po których porusza się kolejka. · Siekierezada w Cisnej – kultowy bar i galeria sztuki – możliwość zamówienia posiłku (we własnym zakresie). · Komańcza – Klasztor ss. Nazaretanek – miejsce internowania kardynała Wyszyńskiego. · Przejazd Szlakiem Ikon Doliny Osławy – jest tu najwięcej w Bieszczadach czynnych cerkwi prawosławnym i greckokatolickich. · Tajemnice obrządku wschodniego w cerkwi w Szczawnem p.w. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy. Jedna z najstarszych cerkwi w dolinie Osławy (pochodzi z roku 1888), jej architektura nosi znamiona wielu wpływów i stanowi ciekawe studium do rozmowy o architekturze regionu. · Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (08.09.2021)

  • Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. · Przejazd do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. · Ścieżka przyrodnicza na torfowiska wysokie w Tarnawie – ścieżka spacerowa, można podziwiać roślinność torfowisk spacerując po pomostach. · Przejście górskie na najwyższy szczyt polskich Bieszczadów trasą Muczne – Bukowe Berdo – Tarnica – Wołosate (trasa ok. 12,5 km). · Czas wolny na odpoczynek w Wetlinie lub Ustrzykach Górnych z możliwością zamówienia posiłku (opcja dodatkowa). · Powrót do obiektu noclegowego. · Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (09.09.2021)

  • Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. · Przejazd do Myczkowiec i krótka wizyta na małej zaporze wodnej na Jeziorze Myczkowieckim · Koziniec – jeden z ładniejszych rezerwatów górskich położonych na stokach góry Koziniec zakończony kamieniołomem w Bóbrce, z piękną panoramą na dwie tafle bieszczadzkich jezior i Bieszczady Wysokie. · Przejazd do Uherzec Mineralnych do głównej stacji bieszczadzkich drezyn rowerowych. · Przejazd BIESZCZADZKIMI DREZYNAMI ROWEROWYMI na trasie Uherce Mineralne – Jankowce – Uherce Mineralne. Drezyny są 4 osobowe, jedzie się w nich tak jak na rowerze, możliwość zamiany “pedałujących”, plecaki i aparaty możemy dać do wygodnych koszyków – niezwykłe przeżycie, niedostępne wcześniej widoki, nawet dla wytrawnych znawców Bieszczadów!!! · Wizyta w browarze Ursa Maior, którą można połączyć z degustacją piwa rzemieślniczego, które powstaje z mineralnych wód bieszczadzkich i najlepszych składników (degustacja – opcja dodatkowa). Możliwość zakupu piw rzemieślniczych, zupełnie innych niż te znane ze sklepowych półek. · Obiadokolacja i nocleg

Dzień 6 (10.09.2021)

  • Śniadanie i spotkanie z przewodnikiem. · Góra Sobień – rezerwat i miejsce, w którym znajdują się ruiny dawnego zamku rodu Kmitów. Zamek został opuszczony w XV wieku. Dziś ruiny to przede wszystkim wspaniały punkt widokowy. · Zwiedzanie największego w Polsce Skansenu – ponad 180 drewnianych chat, sadyb, domków i świątyń z terenu dawnych Bieszczadów – ostatni kawałek Bojkowszczyzny w Polsce. · Miasteczko Galicyjskie – wspaniała rekonstrukcja dawnych małych miasteczek galicyjskich na terenie skansenu w Sanoku – podróż w przeszłość. · Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, zwanego przez nas „skarbcem Bieszczadów”. Spacer po starówce, wzgórzu zamkowym, z piękną panoramą na San. Przejście do Ławeczki Dobrego Wojaka Szwejka – gdzie każdy łapie tę wesołą postać za nos. · Czas wolny, podczas którego przewodnik pokaże miejsca, gdzie można zjeść regionalny obiad – np. warenyki hryczane, fuczki itp lub bardziej klasyczny obiad np. w restauracji Stary Kredens z kuchennych rewolucji Magdy Gessler. · Spacer zagórską Via dolorosa z rzeźbami bieszczadzkich artystów. Każda ze stacji drogi krzyżowej została wykonana przez bieszczadzkiego artystę. · Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, z 22-metrową wieżą widokową i pięknym ogrodem klauzurowym pełnym świeżych, pachnących ziół. · Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 ( 11.09.2021)

  • Śniadanie i wykwaterowanie z obiektu noclegowego. · Pożegnanie z Bieszczadami. · Przejazd do Rzeszowa na dworzec kolejowy. · Podróż pociągiem do Szczecina.

 

Uwagi:

1/ Program należy traktować jako podstawowy z możliwością korekty – proszę o zgłaszanie propozycji i uwag.,

2/ Koszty transportu ( dodatkowo)– wzorem poprzedniego roku – pytanie do rozpatrzenia:

Kto i jakim transportem dostaje się na wycieczkę i na powrót?

Samolot?  Transport własny? Grupa zorganizowana w PKP IC przejazd nocny z spaniem ?

Proszę o osobne zadeklarowanie przejazdów.

Koszty do sprawdzenia na stronach www lub w kasach biletowych.

3/ Termin zgłaszania uczestnictwa i dokonywania wpłat do 31.07.2021r. w ostateczności do 15.08.2021. Wynika to z warunków  rezerwacji miejsc w pensjonacie i zagwarantowanie odpowiedniego środka transportu jak i ilości posiłków.

Konto bankowe w stopie niniejszego Zaproszenia.

 

Zaproszenie zostaje wystosowane do wszystkich chętnych  tzw.”Górali z nizin” zorganizowanych w SIMP i ZZIT oraz Sympatyków.

 

Zgłoszenia i uwagi proszę kierować na e-mail simp.portszczecin@onet.pl  lub telefonicznie

Stefan Skrzypiec telefon kontaktowy lub na SMS 603 659 516  – w każdym terminie.

 

PS.

Z uwagi na tegoroczne uroczystości 75 lecia Oddziału SIMP i związane z tym wydatki – tak własne jak i od potencjalnych sponsorów dofinansowania – utrudnione do  pozyskania.

Jeśli są propozycje, chętnie z nich skorzystamy.

 

                                                                       Z pozdrowieniami

                                                                       Stefan G. Skrzypiec